1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Žvyras ir smėlis

smelisLietuvos žemės gelmėse yra visais periodais besiformavusių geologinių periodų sluoksnių. Dėl to Lietuvoje yra didelis naudingų iškasenų pasirinkimas. Lietuvoje galima rasti molio, smėlio, dolomito, smėlio, žvyro, žvirgždo. Taip pat yra geležies rūdos, anhidrito, granito, bet juos daug sunkiau pasiekti. Šios naudingosios iškasenos yra svarbios šalies ekonomikai. Žvyras bei smėlis - tai nuosėdinės birios uolienos, susidariusios iš uoleinų nuolaužų bei uolienų dūlėjimo produktų. Žvyras bei smėlis yra statybų, kelių tiesimo pagrindas. Pagal naudingumą (vertę ir panaudojamumą) svarbiausios naudingosios iškasenos naudojamos statyboje yra skalda, akmenys, žvyras, smėlis. Lietuvoje visų šių iškasenų turime pakankamai daug. Tobulėjant technologijoms iš žemės gelmių išgaunama vis daugiau naudingųjų iškasenų. O seniau buvo išgaunamos tik toks iškasenos, kurios randamos paviršiuje.Vienos populiariausių naudingų iškasenų Lietuvoje - smėlis bei žvyras.

 

Smelis ir zvyrasŽvyras yra nuosėdinė uoliena, kurią sudaro žvirgždas ir smėlis, rieduliai, aleuritas, gali būti molio priemaišų. Skirtinguose telkiniuose šių susdedamųjų žvyro dalių proporcijos skiriasi. Žvirgždo dalis žvyre sudaro nuo 5 iki 60 procentų. Statybai tinkamas žvyras kai jame yra mažiau kaip 5 procentai molio, o žvirgždo ne mažiau kaip 10 procentų. Žvyro bei smėlio karjerai susidarė ten kur jas sunešė vandens srovės.

 

Zvyras - smelisSmėlio bei žvyro rinka yra labai priklausoma nuo geografinės padėties, nes žaliavų gabenimas kainuoja didelius pinigus, dažnai būna didelis atstumas tarp karjerų kur vykdomi kasimo darbai. Lietuvoje yra daugiau nei trys šimtai žvyro karjerų. Daugiausia žvyrko karjerų yra Vilniaus, Kauno ir Utenos apskrityse. Mažiausias žvyro bei smėlio kiekis iškasasmas Marijampolės ir Telšių apskrityse. Smėlis bei žvyras dažniausiai naudojami tiesiant kelius bei statybose - betono ir asfaltbetonio gamybai, pagalbiniams statybos darbams, drenažų įrengimui. Taip pat nusausinimo darbams, pėsčiųjų ir dviračių takų įrengimui. Dėl to statybų bei kelių tiesimo darbų apimtys tiesiogiai lemia smėlio bei žvyro gavybos mastus. Žvyras taip pat naudojamas kaip medžiaga nusausinimui ar dekoratyvinė priemonė kiemo tvarkymui. Smėlis priklausomai nuo savo frakcijos naudojamas betono gamyboje, statybinių skiedinių gamyboje, mūrijant, tinkuojant, įrengiant smėlio dėžes vaikams, šaligatvių ir gatvių barstymui žiemą.

 

Smelis, zvyras - karjerasMūsų siūloma produkcija: smėlis, gruntas, žvyras, sijotas smėlis, žvirgždas, rieduliai.


Smėlio frakcijos - 0/2, 0/4, 4/16, 16/60. Riedulių dydis nuo 60mm iki 1000mm. Žvyrą galime pristatyti visoje Lietuvoje. Atminkite, kad žvyro bet kur kasti negalima. Tad, jei Jums reikalingas žvyras ar smėlis - geriau paskambinkite mums ir žvyrą pristatysime tiesiai į Jūsų kiemą. Patiems ieškoti žvyro neverta, nes reikia žinoti kur jį rasti. Be to daugelyje vietų žvyro kasimas draudžiamas. Be to reikia turėti su kuo jį parsivežti (žvyras ir smėlis yra itin sunkūs, tad lengvuoju automobiliu parsivežti galėsite tik labai mažą kiekį). 

 

 

Karjerų produkcijos lentelė:

Gamtinis žvyras Betonavimo darbams, kelių tiesimui
Augalinis gruntas Aplinkotvarkos darbams
Gamtinis smėlis Sankasoms, užpylimams
Sijotas smėlis (0/2 frakcijos) Tinkavimo darbams, skiedinių gaminimui
Sijotas smėlis (0/4 frakcijos) Betono gaminimui, trinkelių klojimui
Žvirgždas (4/16 frakcijos) Betono gaminimui, drenažų įrengimui
Žvirgždas (16/60 frakcijos) Aplinkotvarkos darbams
Rieduliai Aplinkotvarkos darbams, pamatamsMūsų darbuotojai profesionalūs ekspertai

ImageĮmonėje dirba kvalifikuoti specialistai, besidomintys savo srities naujovėmis.
Skaityti daugiau...

Mūsų veikla visada orientuota į klientą

Karjerų kasyba ir valdymas.

Skaityti daugiau...

Mūsų partneriai patikimiausi

Kokybiška partnerystė lydi į verslo sekmę.
Skaityti daugiau...

Mūsų naujienos atspindi mūsų veiklą

ImageNauja mokesčių už gamtos išteklius tvarka.
Skaityti daugiau...